دسته‌بندی نشده

لیزرهای خانگی

اگرچه دستگاه های لیزر خانگی به اندازه دستگاه های کلینیکی قدرتمند نیستند اما در طولانی مدت میتوانند موثر واقع شوند. لیزرها از گرمای زیاد برای از بین بردن تک تک موها و جلوگیری از عملکرد فولیکول های مو استفاده می کنند. این بدان معناست که با گذشت زمان ، موها ریزتر به نظر می رسند و تولید موهای جدید بیشتر طول می کشد. این می تواند باعث کاهش تدریجی مو در طی هفته ها و ماه ها شود.

استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد خانگی ارزان تر هستند وبه علت راحتی بیشتر و در دسترس بودن در تمام زمان ها پرطرفدارتر از انجام معالجه در یک کلینیک یا مطب پزشک است. با این حال ، این دستگاه ها خطر بیشتری را به همراه دارد و نتایج احتمالاً کندتر خواهد بود. همچنین ، بیشتر دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی روی موهای روشن یا رنگ پوست تیره جواب دهی خوبی ندارند.

با این حال فرد باید در نظر بگیرد که کدام دستگاه لیزر موهای زائد را استفاده کند زیرا همه آنها به روش های مختلف کار می کنند.

هنگام انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد مناسب ، توجه به موارد زیر مهم است:

۱- انتخاب طول موج مناسب با توجه به رنگ پوست و موی شخص

۲- طراحی دستگاه برای استفاده درنواحی کوچک یا بزرگ بدن

۳- حداکثر طول عمر دستگاه با توجه به تعداد پالس

۴- طول عمر باتری و یا قابلیت اتصال به برق شهری

۵- تامین قطعات دستگاه در داخل کشور در صورت خراب شدن آن ها

دستگاه های لیزرموهای زائد نتایج طولانی مدت می دهند ، اما ماندگار نیستند، به همین خاطر درمان ها برای رسیدن به بهترین نتیجه به مرور زمان باید تکرار شوند.